O mně

Ing. Radek Dubravský - energetický specialista Olomouc

Jmenuji se Radek Dubravský a v oblasti energetiky se pohybuji od roku 2014. Jsem absolventem oboru Elektrotechnika, energetika a management na ČVUT v Praze. Z této kombinace technicko-ekonomického směru těžím každým dnem, neboť mi dává jedinečnou možnost dívat se na řešený problém jak z technické, tak ekonomické stránky. Devátým rokem působím v největší teplárenské společnosti v České republice, kde zastávám vedoucí pozici. Mám na starosti přes 110 km tepelných rozvodů s různými médii, obsluhu více jak 100 předávacích stanic a přibližně 10 plynových kotelen. Samozřejmostí je každodenní komunikace se zákazníky od menších rezidenčních objektů až po velké průmyslové podniky.
A jelikož mne tato oblast baví, přijal jsem novou výzvu - stát se energetickým specialistou. Své zkušenosti a vědomosti tak mohu nyní poskytnout širšímu okolí - Vám, klientům, s cílem zefektivnění Vašeho systému nakládaní s energiemi. Od roku 2022 jsem členem Asociace energetických specialistů s oprávněním provádět kontrolu systému vytápění a kombinovaného systému vytápění a větrání dle vyhlášky č. 38/2022 Sb. a oprávněním zpracovávat průkaz energetické náročnosti budov dle vyhlášky č. 264/2020Sb.
Nově jsem zapojen do dotačního programu Ministerstva průmyslu a obchodu - Mobilní energetické konzultační a informační středisko (m-EKIS), prostřednictvím něhož Vám mohu nabídnout některé služby zcela zdarma. Bližší informace o programu a možnostech jeho využití najdete v sekci Služby.

Neváhejte se na mne obrátit, rád Vám budu nápomocen.

S čím pracuji

Analyzátor spalin

Chytré, dotykové zařízení MRU Delta Smart pro detailní analýzu spalin zdroje, měření účinnosti, teplot, tlaků i detekci nebezpečného oxidu uhelnatého v ovzduší.

Bezkontaktní teploměr

Ke změření teploty povrchu lze využít kontaktní nebo bezkontaktní způsob. Já s oblibou volím ten druhý. Využívám například zařízení od firmy UNI-T či TESTO.

Anemometr

Kontrola větracích systémů se neobejde bez měření průtoku vzduchu vzduchotechnickými systémy.

DEKSOFT

Online softwarové řešení od společnosti DEKSOFT umožňuje pomocí různých modulů (např. ENERGETIKA) vypracovat nejen PENB.